rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
Archiwum newsów - kwiecień 2011


Polską tablicę pamiątkową skradziono z obelisku pod osłoną nocy, bo podwładni Putina i Miedwiediewa, którzy dopuścili się tego haniebnego czynu ani tej tablicy nie ufundowali, ani nawet nie zapytali rodzin ofiar tragedii z 10.04.2010 roku czy sobie życzą jakichkolwiek zmian tekstu i czy godzą się na usunięcie krzyża z tablicy.

Miejsce gdzie umieszczono tablicę jest Miejscem Pamięci Narodowej i należy je traktować z szacunkiem, podobnie jak Auschwitz, a rosyjscy złodzieje polskiej tablicy pamiątkowej postąpili tak samo nikczemnie, jak złodzieje napisu " Arbeit macht frei" z bramy obozu koncentracyjnego i powinni być ścigani tak samo jak tamci złodzieje, za kradzież, oraz za zbezczeszczenie miejsca pamięci narodowej!

Podczas dokonania zbrodni smoleńskiej w kwietniu 2011r doszło ponadto do znieważenia krzyża, bo na polskiej tablicy był krzyż, a na rosyjskiej przeróbce ani krzyża ani prawdy o zbrodni w Katyniu już nie ma.

Najnowsza zbrodnia smoleńska, zbezczeszczenia i kradzieży tablicy z Miejsca Pamięci Narodowej, nasiąkniętego krwią poległych w dniu 10.04.201o roku 96 Polek i Polaków jest dziełem służb specjalnych Rosji, działajacych na zlecenie Władimira Putina.

ANTYPOLSKA DZIAŁALNOŚĆ PUTINA DATUJE SIĘ JESZCZE Z CZASÓW KOMUNISTYCZNYCH , GDY PRACOWAŁ W SŁUŻBACH SPECJALNYCH ZSRR, KIERUJĄCYCH ZAMACHEM NA PAPIEŻA POLAKA JANA PAWŁA II .

PUTIN NIE RACZYŁ PRZEPROSIĆ POLAKÓW ZA 17WRZEŚNIA 1939 ROKU, ANI ZA MORDY LUDOBÓJSTWA W KATYNIU, MIEDNOJE, KOZIELSKU, OSTASZKOWIE I WIELU INNYCH MIEJSCOWOŚCIACH, ANI NIE PRZEPROSIŁ ZA WYWÓZKI MILIONÓW BEZBRONNYCH POLAKÓW NA SYBIR .

Premier Federacji Rosyjskiej kierował matactwami sledztwa w sprawie niewyjaśnionych przyczyn zniszczenia polskiego samolotu w dniu 10.04.2010 i śmierci Prezydenta R.P. wraz z małżonką oraz 94 innych znamienitych Polek i Polaków, którzy byli w drodze na uroczystości uczczenia 70 rocznicy ludobójstwa dokonanego przez NKWD Rosji sowieckiej na bezbronnych jeńcach wojennych, oficerach polskich.

W kwietniu 2011 roku pod osłoną nocy dokonano w Smoleńsku zbrodni zbezczeszczenia tablicy upamiętniającej śmierć 96 naszych rodaków w dniu 10.04.2010r. poprzez kradzież tej tablicy, a także samowolne zamontowanie przez hieny cmentarne z rosyjskich slużb specjalnych podróbki wykonanej na zlecenie Kremla bez wiedzy rodzin poległych tam w ubiegłym roku Polaków.

Ponadto dokonano w smoleńsku zbrodni znieważenia symbolów religijnych, przez nie zamieszczenie krzyża na rosyjskiej podróbce tablicy, a krzyż był na oryginalnej, polskiej tablicy, ukradzionej przez specsłuzby F.R.

Putin nie może tłumaczyć mgłą, zbrodni smoleńskiej z kwietnia 2011 roku, gdyż kradzieży polskiej tablicy dokonali pod osłoną nocy bandyci ze specłużb podległych premierowi Rosji, wyposażeni w najnowocześniejszy sprzęt używany przez hieny cmentarne, okradające elementy pomników.

Premier Rosji jest PODEJRZENY POPEŁNIENIA SPRAWSTWA KIEROWNICZEGO SZEREGU INNYCH zbrodni W TYM RÓWNIEŻ niewyjaśnionych MORDERSTW NIEZALEŻNYCH DZIENNIKARZY .

Premier Rosji jest współodpowiedzialny za bezprawne przetrzymywanie w Smoleńsku wraku Tupolewa 154M stanowiacego własność Rzeczypospolitej Polskiej, oraz przetrzymywanie w Moskwie oryginałów czarnych skrzynek z tego samolotu.

Okoliczność, że rosyjscy zlodzieje oddali ukradzioną, polską tablicę...drogą dyplomatyczną, nie ma znaczenia dla faktu dokonania kradzieży i nie może być traktowana jako okoliczność łagodząca.

OGŁASZAM PREMIERA ROSJI PUTINA JAKO PERSONA NON GRATA W POLSCE ORAZ MAM NADZIEJĘ , ŻE PROKURATOR GENERALNY RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ WYSTOSUJE MIĘDZYNARODOWY LIST GOŃCZY ZA NIEBEZPIECZNYM PRZESTĘPCĄ WŁADIMIREM PUTINEM.

Rajmund Pollak

2011-04-14 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej wchodzi coraz szerzej do polityki!

W ubiegłym roku pod pretekstem prowadzenia wykładu, profesor Jerzy Buzek reklamował kandydata PO na prezydenta Bielska-Białej.

Z kolei 25marca Roku Pańskiego 2011 na ATH „wykładał" szef śląskich struktur PJN europoseł Marek Migalski, a zaraz potem miało miejsce spotkanie interaktywne prowadzone przez tego politologa.

Zaczęło się oczywiście od hasła, że Polska jest najważniejsza, ale wkrótce potem dr Migalski stwierdził, że priorytetem polskiej prezydencji w UE powinno być doprowadzenie do stowarzyszenia Ukrainy z UE oraz tzw. „bumaga" czyli współpraca z Białorusią, Azerbejdżanem, Ukrainą I INNYMI WSCHODNIMI KRAJAMI.

Zapytałem pana europosła dlaczego nigdy nie zaprotestował przeciwko działaniom podejmowanym przez Ruch Autonomii Śląska ?

Pan dr Marek Migalski stwierdził, że nie uważa RAŚ za V-tą kolumnę , a lider RAŚ dr Gorzelik jest jego kolegą.

Na konkretne pytanie czy jest zwolennikiem, czy też przeciwnikiem RAŚ i organizowanych marszy autonomii, europoseł nie chciał odpowiedzieć !

Zadałem sobie wtedy, niewypowiedziane pytanie :

Co właściwie dla lidera śląskich struktur PJN jest najważniejsze ???

Wykład dr Migalskiego zawierał jednak również wręcz sensacyjne terści !

Otóż wg. jego opinii:

1. Międzynarodową interwencję wojskową w Libii zainicjował prezydent Francji, któremu sondaże poparcia spadły do 20% i tylko wygrana wojna może dać mu szansę na reelekcję do Pałacu Elizejskiego.

2. Spojeczeństwo polskie nie ma praktycznie żadnej kontroli nad tym co robią nasi eurodeputowani w europarlamencie !

3. W Unii Europejskiej następuje teraz renacjonalizacja interesów narodowych i solidarność ponadnarodowa już praktycznie nie istnieje!

4. Najwięcej z prawa veta korzystały duże kraje, a nie Polska.

Warto odnotować również taką informację, że eurodeputowany nie zawsze jest dopuszczony do głosu i większą szansę do prezentowania swoich stanowisk mają przedstawiciele dużych frakcji.

Najciekawszą częscią wykładu Pana Migalskiego, były fragmenty apolityczne, gdy ujawnił „od kuchni" jak wygląda marnotrastwo naszych podatków przez durne przepisy, przez dwa parlamenty ( jeden w Strasburgu, drugi w Brukseli) oraz faktów wyłączania mikrofonów tym eurodeputowanym, których z jakichś względów jakiś lider nie chce dopuścić do głosu.

Gdy Pan Migalski zapytał studentów kto jest prezydentem Unii Europejskiej, to nikt nie wiedział.

Widać taka jest mizerota działań prezydenta UE, że nikt nawet nie wia jak on się nazywa.

Nie żałuję, że byłem na „wykładzie" dr. Migalskiego, ale zastanawiam się czy wyższa uczelnia jaką jest Akademia Techniczno Humanistyczna w Bielsku-Białej jest miejscem właściwym do uprawiania polityki ?

Po 1989 roku wyższe szkoły miały być już apolityczne i co z tej idei pozostało ?

Rajmund Pollak

2011-04-07 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Dotychczas karmiono nas w mediach informacjami o groźbach niewypłacalności kolejnych krajów UE.

Najpierw Irlandia przestała być „zieloną wyspą" prosperity, potem bankrutowała Grecja, Węgry, Włochy, Estonia, aż wreszcie przyszła kolej na Portugalię i Hiszpanię.

Podpora dyplomacji unijnej jaką jest Belgia zaczęła się rozpadać wewnętrznie i od ponad 200 dni nierządem stoi.

Jedynym krajem wg.. naszego rządu, któremu nie zagraża unijne bankructwo jest Polska, która ponoć swietnie rozwija się gospodarczo i...."wspaniale" wykorzystuje dotacje unijne ( z naszych podatków odprowadzanych do UE w formie składki).

W teorie rządu o spadającym bezrobociu już chyba nikt nie wierzy, ale ciągle propagowana jest legenda o..."pomocy Unii dla założenia własnej działalności gospodarczej".

Jako bezrobotny postanowiłem spróbować skorzystać ze środków unijnych na otwarcie własnej działalności gospodarczej i udałem się do Powiatowego Urzędu Pracy w Bielsku-Białej, gdzie niestety dowiedziałem się, że kasa UE jest już pusta !

Oto oficjalne ogłoszenie PUP w Bielsku-Białej w tej sprawie :

Informacja dot. jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej
„(2011-03-21)

Powiatowy Urząd Pracy w Bielsku-Białej informuje, iż limit środków z Funduszu Pracy na jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej został wyczerpany. Przyznane środki przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej pozwoliły na przyznanie 43 osobom - dotacji -jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej."

Zatem Unia Europejska zbankrutowała już 21 marca 2011 roku.Tylko w pierwszym kwartale 2011 r można było liczyć na środki unijne na uruchomienie własnej działalności gospodarczej, a potem .... można liczyć już tylko na siebie.

Szokująca jest też liczba osób, która mogła skorzystać ze środków na otwarcie własnej działalności gospodarczej !

W mieście Bielsko-Biała, liczącym ponad 180.000 mieszkańców, UE była w stanie udzielić drobnych dotacji na własną działalność gospodarczą tylko 43 osobom, czyli poniżej 0,025 % populacji !

W innych miastach Polski zapewne jest podobnie.

I to ma być sposób na zwalczanie bezrobocia ?

Rajmund Pollak

2011-04-03 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 517528
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Niepodległość Polski i Województwo Bielskie - oto jest zadanie ! , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała